Hakkımızda

               Biz, Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencileri olarak bitirme projesinde birlikte çalışan 3 arkadaşız. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı boyunca android bir uygulama üzerinde çalıştık. Bu projenin hem bize hem de gelecek nesillere paylaşma  kültürünü artırmasını dileriz.

 

   Neden Bu Projeyi Seçtik

 

     Bu projeyi seçmemizin en büyük nedeni, ülkemizde ve dünyada  aşırı derecede israfın olması, bunun  neticesinde de birçok kişinin yeteri kadar beslenemeden hayatını idame ettirmeye çalışması, umutsuz,mutsuz,suça meyilli bireylerin artmasına sebep olacaktır.

    Denizdeki kum misali, bizim bu küçük çaplı empati hareketimiz belki çok fazla insana ulaşamayacak ama bazı insanların hayatına getireceği küçük ve geçici çözümler,   onların yaşamlarına mutluluk katacaktır. 

 

Ne gibi zorluklarla karşılaştık

               Projeyi gerçekleştirirken yaşadığımız en büyük sorunlar Android uygulama yazma konusunda gerçekten çok acemi olmamızdı. Proje Hocamızın bu konuda gerek tecrübe gerek birikim konusundaki yardımları bizim için çok anlamlıydı. Eksiklerimizin, hatalarımızın çoğunu kapatmayı bildi.

      Teknolojinin ışık hızı misali ilerlediği günümüzde android  yazılımı konusunda da kendimizi aşırı derecede geliştirmemiz gerektiği bilinci bu proje sayesinde hepimizde oluştu.